chicanes دایره سراسری استانی فوتبال

chicanes: دایره سراسری استانی فوتبال خوزستان لیست پخش برنامه های رادیویی

گت بلاگز وب‌گردی چگونگی جذب سرمایه خارجی در کشور عزیزمان ایران

چگونگی جذب سرمایه های خارجی در کشور عزیزمان ایران هر لحظه به اوضاع ارتباطات کشورمان با دنیا خارج و کیفیت تبادلات تجاری بستگی دارد.

چگونگی جذب سرمایه خارجی در کشور عزیزمان ایران

به گزارش گروه وبگردی گروه تحریریه سایت جوان، باید دید که آیا زیرساخت های ما جهت جذب سرمایه خارجی فراهم است؟ آیا در کشور عزیزمان ایران شرایطی داریم که سرمایه گذار خارجی با خیال راحت از حفظ منافع، بازار و سرمایه اش در کشور عزیزمان ایران سرمایه گذاری کند؟ بعد از پاسخ به این سؤال ها می توان به این مسئله پرداخت که اوضاع مسابقه شرکت های دولتی و شبه دولتی با بخش شخصی در همکاری با سرمایه گذاران خارجی چگونه است و آیا بخش شخصی می تواند در این عرصه مسابقه کند؟

عبارات مهم : ایران
در حالت اول، یعنی پیش از آنکه سرمایه گذار خارجی بخواهد بین شرکت های دولتی و غیردولتی، طرفی را همکاری گزینش کند، از نظر حقوقی و قوانین مربوط به جذب سرمایه و فعالیت اقتصادی پرسشها مختلفی در کشور داریم که روند جذب سرمایه را کند یا سرمایه گذار را از همکاری منصرف می کند. گذشته از آن هنوز در پرسشها بانکی مشکلاتی داریم ازجمله اینکه هنوز بازل 3 و 4 در بانک های ما اجرایی نشده هست.

در حالت دوم، یعنی بدون در نظر گرفتن عدم آماده بودن زیرساخت های جذب سرمایه خارجی در کشور عزیزمان ایران و فرض اینکه یک شرکت خارجی تصمیم گرفته با طرف های ایرانی کار کند، با پرسشها جدی تری در داخل مواجه می شویم. یک شرکت خارجی با مجموعه ای از امتیازهای متنوع از سوی شرکت های دولتی مواجه می شود و از سوی دیگر با شرکت هایی از بخش شخصی کشور عزیزمان ایران مواجه است که هیچ از این امتیازها را که به اعتبار سوبسیدهای نفت و امکانات دولتی هست، ندارند. ازاین جهت، بخش شخصی شانس زیادی جهت مسابقه با شرکت های دولتی ندارد.

بخش شخصی در حال حاضر با اژدهایی می جنگد که دو سر دارد. یک سر آن بخش دولتی است و سر دیگر عدم وجود مقررات مناسب جهت جذب سرمایه هست. در هر کشوری که از نظر اقتصادی پیشرفت کرده یکی از این سرها وجود نداشته است ولی این اژدهای دو سر گلوی بخش شخصی را فشار می دهد و نمی گذارد کشور از ظرفیتی که این بخش در تولید کالای مسابقه پذیر، رشد اقتصادی و زیاد کردن وقت های شغلی دارد استفاده کند. با توجه به این پرسشها بخش شخصی جهت فعالیت تجاری در سطح دنیا شانسی ندارد. تا زمانی که دو سر این اژدها نفس می کشد نمی توانیم کالای ایرانی قابل مسابقه در بازارهای جهانی تولید کنیم و یا به ناچار باید به بازارهایی مثل عراق و افغانستان که بازارهای کمتر جالب در سطح دنیا هستند و برگشت سرمایه از آن با ریسک اوج همراه هست، اکتفا کنیم.

چهار سال پیش رو، دوره ای بحرانی جهت کشورهای متفاوت از جمله کشور عزیزمان ایران هست. بحرانی از این منظر که در کشورهای توسعه یافته جهان، دولت های ملی گرای اقتصادی روی کار آمدند. در کشورهایی مثل آمریکا، فرانسه، انگلیس و احتمالاً در آینده ای نزدیک در آلمان، ملی گراهای اقتصادی سکان را به دست گرفتند و بیش از اینکه مثل قدیم عمل به معاهدات و توافقات بین المللی را دنبال کنند، به دنبال رشد زیاد اقتصاد کشورشان هستند. از این منظر عرصه به اقتصاد کشور عزیزمان ایران تنگ تر می شود. کشورهای پیشرفته باقدرت یافتن ملی گراهای اقتصادی سیاست های تدافعی را در پیش خواهند گرفت. در این دوره با دنیایی مواجه هستیم که مرزبندی های شدید اقتصادی و مالیات اوج جهت تجارت را دنبال می کند. این مسئله باعث می شود به اقتصادی برگردیم که در آن تنها در نفت توانایی مسابقه در بازارهای جهانی را خواهیم داشت.

تحولات دنیا نشان می دهد که با شرایط مشکل مواجه هستیم، بااین وجود،به نظر من، ساختن اقتصادی پویا و مسابقه پذیر با حل پرسشها داخلی در کشور کلید می خورد. با باز کردن بازار داخلی فضا جهت مسابقه و رشد بخش شخصی فراهم می شود. من 70 درصد از پرسشها فعلی اقتصاد کشور عزیزمان ایران را داخلی می بینیم و اگر بتوانیم قوانینی را اجرا کنیم که از بخش خصوصی، نوآوری، ایجاد شغل و محصول رقابتی و باکیفیت حمایت کند، اقتصاد رونق می یابد. بازار 80 میلیونی داخلی ما جا جهت بزرگ شدن دارد. ما تا تبدیل شدن به اقتصادی صادرات محور راه طولانی در پیش داریم ولی اگر دولت آینده قوانین را اصلاح کند و دست بخش شخصی را باز بگذارد، شرایط متفاوت خواهد بود. می توان با رشد دورقمی و تورم تک رقمی مسیر را ادامه داد ولی این بیش از هر چیز این پویایی و رونق بستگی به عزم ملی و ثبات سیاسی دارد و البته قوانین و مقررات درست در اقتصاد.
منبع: خبرآنلاین
انتهای پیام/

واژه های کلیدی: ایران | خارجی | اقتصاد | اقتصاد | ایرانی | مسابقه | اقتصادی | سرمایه گذار | سرمایه گذاری

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog